zygzakówka

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ze względu na stopień zmechanizowania wyróżnia się: a) maszyny, których pracą kieruje człowiek; należą tu wszystkie maszyny stębnówki jedno- i dwuigłowe, zygzakówki wszystkich typów, fastry* gówki wszystkich typów, pikówki, podszywarki i obrzucarki, b) maszyny półautomatyczne, do których zalicza się wczesne typy maszyn specjalnych, dziurkarek bieliźnianych i odzieżowych; proces wyszywania dziurki jest całkowicie zautomatyzowany, tylko dziurki przecina się za pomocą specjalnej dźwigni ręcznej, c) maszyny automatyczne, których działanie jest całkowicie zautomatyzowane; do maszyn automatycznych zalicza się: dziurkarki bieliźniane i odzieżowe nowych typów, dziurkarki do dziurek okrągłych, ryglówki do małych i dużych rygli, guzikarki do przyszywania guzików dwuPatrz „Poradnik włókiennika” część „Odzieżownictwo”...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Druri, Zinaida, Rębowska, Zofia 1969. Technologia krawiectwa lekkiego, Warszawa : PWSZ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.