zniżkowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) kości. Wszystkie podmioty, dokonujące transakcji walutowych w związku z transakcjami towarowymi i kapitałowymi, modyfikują popyty i podaże na rynkach walutowych, wpływając na zmianę kursów: jedna grupa, nabywając obcą walutę na najtańszym rynku, wpływa na zwiększenie popytu i podnoszenie się kursu walutowego, zaś druga grupa, sprzedając obcą walutę na najdroższym rynku, powoduje zwiększanie podaży i zniżkowanie kursu walutowego. W wyniku przeciwbieżnego działania dwóch grup podmiotów dochodzi do wyrównania relacji walut na obydwu rynkach, co likwiduje wreszcie problem wyboru rynku najkorzystniejszego dla przeprowadzenia wtórnej, wyrównawczej transakcji walutowej...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bień, Jerzy, Kosiński, B., Królak, Z. 1970. Rozliczenia międzynarodowe, Warszawa : PWE
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.