zawód—specjalność

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) odczuwalny. Nomenklatura zawodów nauczycielskich jest niezbędna dla wszelkich prac planistycznych w zakresie przygotowania i podnoszenia kwalifikacji nauczycieli, a w szczególności dla: — ustalenia kierunków i form kształcenia i doskonalenia poszczególnych grup zawodowych pracowników szkolnictwa zawodowego, — badań struktury zawodowej pracowników oświatowych, — porównywania danych statystycznych w zakresie kwalifikacji, poziomu wykształcenia i stanu zatrudnienia kadr szkolnictwa zawodowego, — opracowywania bilansów i planowania rozmieszczenia kadr, — nazewnictwa zawodów—specjalności, — koordynacji opracowań taryfikacyjno-płacowych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Godlewski, Michał, Wiatrowski, Zygmunt 1971. Kształcenie nauczycieli szkół zawodowych, Warszawa : PWSZ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
liczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.