zamiarowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 13-letnia siostra jest nieco opóźniona w rozwoju umysłowym; i u niej stwierdza się silne chwianie przy wykonywaniu objawu Romberga, lekkie drżenie zamiarowe i brak odruchu kolanowego i skokowego. Neuropsychopatycznego obarczenia rodzinnego należy prawdopodobnie doszukiwać się i w chorobie siostry ojca, która z powodu „ciężkiego reumatyzmu“ od 3 lat leży w szpitalu z kontrakturami kończyn. Status dysraphicus, który prof. Curtius stawia w związku z bezładem Friedreicha, należy również przypuszczać u zmarłego brata ojca, który od wczesnej młodości miał boczno-tyine skrzywienie kręgosłupa przy wybitnie małym wzroście...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
MedycW - Medycyna Współczesna (War­sza­­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.