zakażalność

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) różna w różnych narządach. Rozszczepialność połączenia przeciwciał i virusów tłumaczy spóźnione przypadki śmierci i uodporniające właściwości mieszanek, W ten sposób następujące czynhiki wpływają na zakażalność i uodporniające własności virusa zobojętnionego: a) 	droga, którą posuwa się virus i przeciwciała, b) szybkość dyfuzji tych składników przez tkankę, c) zjadliwość zarazka i wreszcie d) zdolność dysocjacyjna poszczególnych tkanek. Zrozumiałe jest wobec różnorodności tych czynników, że uodpornialność bierna różnych tkanek jest różna...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Hirszfeld, Ludwik 1949. Immunologia ogólna, Warszawa : Czytelnik
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.