wypylanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Allergia pyłkowa może być również wywołana przez pyłki drzew, kwiatów i krzewów. Kwiaty odgrywają rolę tylko wtedy, gdy pacjent styka się blisko z rośliną. Istnieją ludzie wrażliwi na liście, wrażliwość ta wyraża się najczęściej w postaci wyprysków skórnych. Zrozumiałe jest, że gorączka sienna, tzn. allergia pyłkowa jest schorzeniem sezonowym, występowanie jej zbiega się z porą wypylania roślin najliczniejszych w pewnej miejscowości. Za pomocą odczynów skórnych, dobierając odpowiednie pyłki, można wykazać na jakie pyłki dany osobnik jest nadwrażliwy i drogą odpowiedniej terapii usunąć lub przynajmniej zmniejszyć cierpienie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Hirszfeld, Ludwik 1949. Immunologia ogólna, Warszawa : Czytelnik
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.