wykropienie się

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) przyjaciel obejść i z innej strony nas atakując zmusić, jak Chłopicki mawiał, do wykropienia się porządnie; jakoż wykropienie się tego rodzaju nastąpiło już raz 19 [lutego], a gotowało się i miało miejsce powtórnie 25. Jankowski rano atakuje nieprzyjaciela w mniemaniu, że tylko z Sackenem ma do czynienia, wkrótce jednak przekonany, że już i Szachowski z nim połączony, zwolna ustępuje ku Białołęce, gdzie sobie rezerwę zostawił, lecz mocno naparty nie może się udać ku Białołęce [inaczej jak] tylko bocznymi drogami. Już nawet prawie działa nasze były w ręku nieprzyjaciół,...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zwierkowski, Walenty 1973. Rys powstania, walki i działań Polaków 1830 i 1831 roku [...], Warszawa : KiW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedynczaforma zwrotna

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.