wtorek-środa

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) napawają optymizmem, bo trupów było tylko 210...” Wydaje mi się, że nie ma innego sposobu, jak podzielić ludność na grupy odpoczynkowe: grupa A wyjeżdża na poniedziałek-wtorek, grupa B na wtorek-środę itd. Ach jakie krzyki słyszę (i we mnie się budzą), że niewola itd. Spokojnie: w tej chwili jesteśmy niewolnikami (mówię z wyprzedzeniem, tak jakby już i u nas jeździło się na weekendy) soboty-niedzieli. Choćby słońce nie wiem jak świeciło we wtorek, wyjechać możemy dopiero za cztery dni. Przy podziale na grupy, termin naszej „niewoli” przesunie się (i może uelastyczni), nic ponadto...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Znak - Znak (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.