wewnętrznostylistyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) 4. 	ZASADY WYBORU ANALIZOWANYCH TEKSTÓW Skierowanie uwagi nie na poszczególnych autorów i poszczególne teksty, ale na cechy charakterystyczne „prozy renesansowej w ogóle” zmusza oczywiście do sprecyzowania, co się uważa za tę prozę renesansową, jakie są kryteria w wyznaczaniu obszaru „polskiej prozy renesansowej”- Zmierzając do naszkicowania charakterystyki składniowo-stylistycznej prozy renesansowej zakładamy, że pewnej liczbie tekstów szesnastowiecznych właściwe są określone rysy składniowo-stylistyczne i obecność tych właśnie cech jesteśmy skłonni traktować jako jeden z wyznaczników „renesansowości” tekstu; dopóki jednak cechy te nie są ustalone, nie mamy „wewnętrznostylistycznych” kryteriów wyznaczenia obszaru badanego zjawiska (proza renesansowa)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierzbicka, Anna 1966. System składniowo-stylistyczny prozy polskiego renesansu, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo