wewnętrzno-komórkowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) nego białka typu nukleoproteidów. Główny argument Lwoffa za tą hipotezą wyraża się w spostrzeżeniu, że nie znamy żadnej bakterii, która byłaby pasożytem drugiej bakterii. Wobec tego, sądzi Lwoff, nie można uważać bakteriofagów za uwstecznione bakterie wewnętrzno-komórkowe, lecz trzeba raczej założyć dla nich pochodzenie endogeniczne. To zaś, według Lwoffa, przemawia pośrednio za endogenicznym pochodzeniem wirusów nukleoproteidowych12). Autor ten pisze, że hipoteza Duggara i Armstronga, która początkowo była gwałtownie zwalczana, dziś posiada licznych zwolenników zwłaszcza wśród...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Znak - Znak (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.