trywialno-kryminalny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) nia jednego mężczyzny. Molnar nie doszedł do konieczności wprowadzenia „Młyna” na scenę drogą istotnej artystycznej potrzeby — raczej odwrotnie, wykombinował sobie, że dobrze by było wystawić sztukę z jakąś wielką machiną na scenie, a potem na dodatek dolepił trywialno-kryminalną historyjkę o derąonicznej kobiecie i głupkowatym biedaku z prowincji. Mimo pseudosensacyjnej fabuły nuda wieje ze sceny i mimo idei przebaczenia, która jest kwintesencją sztuki, trudno jest przebaczyć teatrowi wystawienie tej potwornej bujdy z przyrządami...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Słonimski, Antoni 1959a. Gwałt na Melpomenie. T. 1-2, Warszawa : Czytelnik
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.