technologiczno-ręczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) roboczego i pracy, środków produkcji itp., — klasyfikacja czynności pracy (występujących raz w czasie wykonywania serii, okresowo lub cyklicznie), — podział operacji na czynności pracy (obejmujące nie więcej niż 10—15 wierszy zapisu symbolami BMP, — właściwy zapis sposobu wykonania pracy (dla każdego elementu pracy), zapis rodzajów i przypadków ruchów, oszacowanie długości ruchów i wysiłku, ustalenie czasu ruchów i czynności oraz czasu technologicznego i technologiczno-ręcznego dla czynności o tempie pracy narzuconym przez wymagania technologiczne; są to np. czas czynności maszynowych, niektórych maszynowo-ręcznych, czas ruchów szybkich lub zwolnionych, — weryfikacja, polegająca na sprawdzeniu prawidłowości i kompletności zapisu BMP z uwzględnieniem rzeczywistych warunków wykonania operacji (identyfikacja ruchów przy markowaniu wykonania pracy, sprawdzenie zgodności z zasadami metody BMP)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Zarachowicz, Witold 1973. BMP  metoda badania i mierzenia pracy, Warszawa : PWE
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.