technokratyczno-biurokratycznych    Hasło odrzucone

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) morządu przed nadużyciami i deformacją”. Uchwała II konferencji wzywała wszystkich komunistów i inne zorganizowane siły społeczne do walki przeciw pomniejszaniu osiągnięć rewolucji socjalistycznej, przeciw frustracji i nihilizmowi, przeciw dywersyjnym działaniom sił centralistyczno-biurokratycznych, technokratyczno-monopolistycznych i dogmatycznych, przeciw poglądom negującym klasowy charakter społeczeństwa, przeciw nastrojom nacjonalistycznym, przeciw sprowadzaniu bezpośrednich producentów i organów samorządowych do roli wykonawców decyzji kręgów technokratyczno-biurokratycznych, przeciw zjawisku łączenia się niektórych wpływowych grup i instancji ZKJ z grupami menażerskimi oraz przeciw próbom osłabiania politycznej i ideologicznej roli ZKJ...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Kurowicki, Jan 1987. Okolice humanistyki i polityki, Warszawa : KiW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.