statystyczno-ekonometryczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) sprzyjających rozwojowi tego typu badań. Należą do nich: znaczny wzrost informacji statystycznych ze źródeł wtórnych, a co ważniejsze ze źródeł pierwotnych, przy jednoczesnym stałym zmniejszaniu się kosztów pozyskiwania tych informacji; rosnące zapotrzebowanie (szczególnie dla celów planistycznych) na analizy i badania oparte o trendy statystyczne i wskaźniki ekonomiczne; analiza statystyczno-ekonometryczna jest relatywnie coraz tańsza a jednocześnie szybka i precyzyjna w wyniku rozwoju techniki komputerowej, oprogramowania itp.; wreszcie ukształtowała się już opinia wśród użytkowników tego typu badań, że rzetelnie i systematycznie prowadzona analiza statystyczno-ekonomiczna może rzucić więcej światła na wiele zjawisk rynkowych i pozarynkowych (szczególnie produkcyjnych) niż doraźnie prowadzo...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Dietl, Jerzy 1981. Marketing, wyd. 2 zmien., Warszawa : PWE
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.