społeczno-gatunkowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Przekonuje nas o tym potoczne doświadczenie, historia, nauka. Sartre jednakże, wbrew oczywistym faktom, szuka źródła znaczeń w arbitralnym wolnym Sinngebung, a nie w świadomości i działalności społeczno-gatunkowej. Dodatkowe argumenty Sartre’a, poza przedstawionymi wyżej, mające uzasadnić tezę, że znaczenie rzeczy jest funkcją mej swobodnej decyzji, są raczej nieprzekonujące. Ode mnie zależy — pisze Sartre — co w obiekcie percepcji jest formą, a co tłem. Mój wolny wybór powoduje, że postrzegam zieloność chropowatą kory, albo jej chropowatość zieloną 13...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SFil - Studia Filozoficzne (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.