rzeczowny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) E. 	Szober w Gramatyce języka polskiego z r. 1923 również w różnych miejscach napomyka o zasadniczych kwestiach dotyczących przydawek, jednakże nie zagłębia się w nie i nie wiąże ich w jedną systematyczną całość. W rozdziale „Sposoby wyrażania przydawki" (s. 324—6) rozróżnia on przydawki przymiotne (przymiotniki, zaimki przymiotne, liczebniki i imiesłowy przymiotnikowe), przydawki rzeczowne (rzeczownik w tym samym przypadku co wyraz określany), dopełniacze (przydawki dopełniaczowe) oraz przydawki przyimkowe. A więc i u niego również brak terminu na oznaczenie przydawek w postaci jakiejkolwiek bądź formy przypadkowej rzeczownika bez przyimka...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Mirowicz, Anatol 1949. O grupach syntaktycznych z przydawką, Toruń : TNT
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.