przyjaciel-erotoman

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Kiedy mówisz do mnie, to trzymaj ręce opuszczone, bo może być nieprzyjemnościunia.“ Kiedy inny kolega przychodził, aby przywitać się z babką, babka odpowiadała: „Nie podaję nigdy ręki mańkutowi. To mi nieraz ocaliło życie.“ Albo jeszcze inaczej: „Nie bądź taki równiak, Mark. Pamiętaj, że przyjechałeś do Frisco, aby odpocząć i nabrać zdrowia.“ I wszystko szło dobrze; ale mój przyjaciel-erotoman przechytrzył. Wyświetlano czterogodzinny film radziecki pod tytułem Admirał Uszakow. Cztery godziny kina i trzy godziny tramwajem — idealna sytuacja. Akurat kiedy dziewczęta zgodziły się oddać nam to, co miały najświętszego, wpadła babka...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Hłasko, Marek 1988. Piękni, dwudziestoletni, Warszawa : Alfa
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.