przekrochmalić

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) tego Michała. Znacznie później, po latach, wspominałem ten dzień: wielorogie wieszadło pęczniało futrami; huczał pokój stołowy, do ostatka nabity profesorami, członkami przeróżnych towarzystw; raz po raz dzwonili — wchodzili: surduciarze siwi i młodzi; to znów zjawi się czasem dama o dużym biuście; a za nią płaska dziewczynka (niziutko dygając); to — niemiły marynarkiewicz; to znów „Lew”, młody człowiek strasznie przekrochmalony: trzaska piersią; tata sadza damę o dużym biuście, marynarkiewicza, przekrochmalonego trzaskacza za stół ustawiony przekąskami; lub się zjawi modnisia: popielata cieniutka sukienka z ogromną turniurą, boa, śmieszna futrzana czapeczka wiel171...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Bieły, Andrzej 1977. Kocio Letajew, przekł. M. Leśniewska, Warszawa : Czytelnik
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
imiesłówliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.