przekrętny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) stwa. Poza tym miło przystał na swoje poselstwo do Rycerzy Teutońskich, zamiast do mazowieckiego Konrada, be poniemału ciekawiły go ich poczynania i spodziewał się, że także oni przyjmą go z bacznością i pilnym posłuchem, zwłaszcza gdy mocniej odczują zastosowanie surowego nadzoru na Wiśle, w mytnicach drożnych i w samej gdańskiej howindze, gdzie ruch cięgiem wzrastał. Stosunki ulegną zaostrzeniu, bez najmniejszej wątpliwości, potoczy się twarda, przekrętna, ważna gra. Ale prawie, idąc za wskazaniami stryjny Witosławy, której przyznawał docną słuszność, wolałby naprawić stosunki z wielkopolskimi półbratami, wciąż napięte od czasu odebrania im Nakła, co ze wszech miar było sprawiedliwe...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Leśmian, Bolesław 1974. Poezje wybrane, Wrocław etc. : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.