produkcyjno-branżowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) le, jak i w rolnictwie. W przemyśle w miejsce dawnych zjednoczeń tworzy się kombinaty (bezpośrednio podległe ministerstwom), obejmujące szereg zakładów połączonych ścisłymi więzami kooperacji oraz jeden lub kilka instytutów naukowo-badawczych, które zabezpieczają, za pomocą naukowo opracowanych metod, wysoki poziom produkcji oraz właściwie zorganizowany system planowania i zarządzania; 1969 powstały 3 kombinaty w hutnictwie żelaza (kombinat stali jakościowych i specjalnych z siedzibą w Heuningsdorf, kombinat walcowni blach z siedzibą w Eisenhiittenstadt oraz kombinat pozostałych walcowni z siedzibą w Riesa), obejmujące 13 zakładów połączonych nie na zasadzie terytorialnej, ale produkcyjno-branżowej; podobne kombinaty powstały w przemyśle chemicznym, maszynowym, włókienniczym i odzieżowym, spożywczym i w innych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Więź - Więź (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.