praktyczno-psychologiczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Nie neguje się wartości badań z zakresu etnologii czy historii kultury, które mogą stanowić ciekawy materiał dla historii, psychologii czy socjologii religii. Nie przeczy się też potrzebie formułowania argumentów w oparciu o teorię przyrodniczą. Dla wielu ludzi są one o wiele bardziej przekonywające niż dowody filozoficzne. Ale to są sprawy i względy praktyczno-psychologiczne. Teoretyczna wartość dowodu jest sprawą zupełnie inną. Z naukowego punktu widzenia trzeba tu przeprowadzić bardzo wyraźne rozgraniczenia, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i niepokojów. Charakter tez i dowodów filo...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Znak - Znak (Kraków)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo