potruć

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) mostem, cóż z nimi począć? Mógłby przechodźącym zawadzać: masz naprzyklad pilny interes, biegniesz, a tu trup przed nogami, tu jeden, tu drugi, trotoary i tak są wąskie, oczywiście miałbyś przeszkodę, nieprzyjemność, mógłbyś się spóźnić; należało tedy raz na zawsze środek obmyślić; w kraju ucywilizowanym na wszystko musi być porządek: wystawiono" ów domek, i tu co dzień wszystkich takich pobitych, poduszonych, potopionych, potrutych, pokrajanych,1 jak któremu wypadło, gdzie którego znajdą, ściągają na jedną kupę, do jednego salonu, i masz! Uważ tedy tylko i przyznaj co za wTygoda. Pojechała, dajmy, twr<oja żona lub sio...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Hoesick, Ferdynand 1923. Paryż, Warszawa etc. : Gebethner i Wolff
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
imiesłówliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.