popołudniowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Polecenie lustracyi wszystkiego, co z walką związane, spełnił Traugutt z właściwą sobie szybkością. Nazajutrz o wczesnym poranku pędził on już koleją za granicę. Jedyną chwilą wypoczynku, jaką miał podczas tego kilkunastodniowego pobytu w Warszawie, to parę godzin popołudniowych spędzonych ze mną, który, jak widzieliśmy, wprowadziłem go w sposób przypadkowy do organizacyi powstańczej, a później jedynym byłem domownikiem, jedynem towarzystwem za dni tajemnej dyktatury, gdy podczas długich miesięcy zimowych (1863—64) nie wychylał się z mieszkania prawie zupełnie. Wówczas to powiedział młodziutkiemu znajomemu...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Dubiecki, Maryan 1907. Romuald Traugutt i jego dyktatura podczas powstania styczniowego 1863-1864, wyd. drugie powiększ., Kraków : G. Gebethner i Sp.
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.