polityczno-niepodległościowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Sokołowie i Gołotczyźnie. Szkoły te, pozostające w powiązaniu bądź pod wpływami działaczy społecznych z kręgu radykalnego pisma ludowego „Zaranie”, rozbudziły wśród młodzieży chłopskiej świadomość narodową i społeczną. Po powrocie w swoje strony rodzinne wychowankowie stawali się organizatorami pracy społeczno-oświatowej, kulturalnej, a także polityczno-niepodległościowej. Z ich inicjatywy w 1911 r. powstało również specjalne pismo „Świt — Młodzi Idą”, wydawane jako dodatek do „Zarania”, które stawiało sobie za zadanie pobudzenie do nauki i prac oświatowych...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Markowicz, Zygmunt et al. (red.) 1965. W naszych oczach. Materiały szkoleniowe, wyd. 2, Warszawa : LSW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo