polityczno-klikowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) kiej i na szczęście mijającej już epoki zdziczenia kultury, której patronowali «poziomowcy»wszelkiego autoramentu" 5, to Włodzimierz Pietrzak oświadczał, iż „Ład serca daje Andrzejewskiemu jedno z przodujących stanowisk wśród dzisiejszych pisarzy"c. Cóż zyskało mu to uznanie? Czyżby po prostu względy polityczno-klikowe, fakt, że — jako członek zespołu „Prosto z Mostu" — Andrzejewski publikował tę powieść na jego łamach? Ale nie wypełniała ona przecie żadnego z postulatów obozu: nie była ani optymistyczna, ani mocarstwowa, ani żydożercza. Czymże wyjaśnić, że w niej właśnie dojrzano objawienie „literatury narodowej"?...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Sandauer, Artur 1966. Dla każdego coś przykrego, Kraków : Wyd. Literackie
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.