patriotyczno-socjalistyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) O ROZWÓJ FORMACJI PATRIOTYCZNO-SOCJALISTYCZNEJ (27. II. 1960) . 5 Konsekwencje zaangażowania socjalistycznego w polityce wewnętrznej i w polityce międzynarodowej — s. 5—14: formacja deklaratywnie socjalistyczna — s. 5—6; formacja oportunistyczno-socjalistyczna s. 6—7; formacja patriotyczno-socjalistyczna — s. 7—9; przewidywany rozwój tych formacji i ich znaczenie w życiu ideowo-politycznym kraju — s. 9—11; formacja patriotyczno-socjalistyczna autorytatywnym kierunkiem partii — s. 11—12; konieczność teoretycznego rozwijania sformułowań socjalistycznych — s. 12; o autorytet tez ideologicznych — s. 12—13; jedność obozu socjalistycznego i sojusz Polski ze Związkiem Radzieckim — s. 13—14. Konsekwencje zaangażowania w życiu publicznym...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wójcik, Józef 1969. Spór o postawę, wyd. 2, Warszawa : Pax
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo