organizacyjno-merytoryczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Ćwiczenie kontrolne dla wielu uczniów jest bardzo trudną lekcją i możliwość ewentualnego zwolnienia częściowego lub całkowitego jest awansem, który jeszcze bardziej zachęca do intensywnej pracy oraz wykazania swych wiadomości i umiejętności w czasie poszczególnych ćwiczeń laboratoryjnych. Zatem lekcję „Ćwiczenie kontrolne” nauczyciel przygotowuje bardzo dokładnie pod względem organizacyjno-merytorycznym, a po jej realizacji przeprowadza dokładną analizę uzyskanych wyników i spostrzeżeń w celu wyciągnięcia wniosków do pracy w czasie następnej serii ćwiczeń (ewentualnie zmiany składu zespołów uczniowskich, ustalenie opieki nad uczniami słabymi itp.)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Woźniak, Jerzy 1973. Pomiary elektryczne. Materiały do organizacji i metodyki zajęć laboratoryjnych, Warszawa : PWSZ
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.