okupacyjno-obozowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) O ile pamięć mnie dzisiaj nie zawodzi i o ile potrafię po czterdziestu latach odtworzyć wszystkie te wydarzenia, wstęp do bloku Kanady był zwykłym pariasom obozowym zabroniony. W każdym razie mnie jakoś nikt nie zatrzymał (ciągle ta aparycja) i znalazłem się... Aby Ci to jak najdokładniej zobrazować, powiem krótko, że znalazłem się w krainie bajki. Bajki, rzecz jasna, okupacyjno-obozowej, bajki będącej ucieleśnieniem marzeń istot od lat głodujących. Wstępem do tego bajkowego oczarowania był... zapach. Należałoby przypuszczać, że w bloku, gdzie żyli więź...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Mostowicz, Arnold 1988. Żółta gwiazda i czerwony krzyż, Warszawa : PIW
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.