nauczyciel-rusycysta

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Referat Ludwika Grochowskiego, Olgierda Spirydowicza i Stanisława Czochary pt. Nauczanie języka rosyjskiego w Polsce dotyczy wnikliwie ujętych i wciąż jeszcze niedopracowanych spraw metodyki nauczania bratniego języka, kierując szczególną uwagę na specyfikę nauczania języka rosyjskiego w szkołach różnego typu: ośmioletniej, średniej ogólnokształcącej i zawodowej oraz na wyższych uczelniach. Referat, opatrzony obszernymi przypisami, zajmuje się też ważnym problemem odpowiedniego przygotowania polskich nauczycieli-rusycystów i przytacza tytuły ważniejszych prac doktorskich w dziedzinie metodyki i językoznawstwa, podkreślając, że .język rosyjski w naszym społeczeństwie sprzyja rozwojowi patriotyzmu socjalistycznego i służy ideom budowy rozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego” (tłum. A. C.) (s. 84)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
PRus - Przegląd Rusycystyczny (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.