narodowo-kulturalny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Grupy niemieckie broniły na ostatnim Kongresie konsekwentnie raz przyjętej myśli autonomicznej, wysuwając konieczność ujęcia jej w formy prawa pozytywnego, odpowiednio skodyfikowanego. Broniły zasady, iż najlepszą, a przeto jedyną formą, zmierzającą do rozwiązania problemu mniejszościowego jest t. zw. autonomja narodowo-kulturalna, oddająca w ręce samych mniejszości faktycznie wyłączną troskę o ich byt narodowo-kulturalny. Dla grup niemieckich i ich przedstawicieli (dr. Schiemann, dr. Anmende) zarówno jak dla grup im pokrewnych, Kongres...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SNarod - Sprawy Narodowościowe (War­sza­wa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.