nacjonalistyczno-odwetowy

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Tymczasem jednak mimo nie najlepszego wrażenia wywołanego u głowy państwa nie przerwano ani na moment zabiegów o stworzenie radykalnoprawicowego i nacjonalistycznego frontu, który by pozostawał w opozycji wobec rządu Brüninga-Grönera, ale dążył do pozyskania całej opinii nacjonalistyczno-odwetowej w kraju. W gruncie rzeczy różnice zdań dzielące rząd od opozycji w kwestii ideowej nie były wielkie. Niewiele poważniejsze były one w kwestii doraźnego programu polityki wewnętrznej, a nawet zagranicznej, choć opozycja prawicy bombardowała rząd bez przerwy zarzutami „zdrady narodowej” za wszelkie porozumienia międzynarodowe z tytułu świadczeń odszkodowawczych, chociaż od czasu moratorium Hoovera zarzut stał się faktycznie bezprzedmiotowy. Spór toczył się o władzę, wyłącznie o władzę,...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Ryszka, Franciszek 1962. Noc i mgła. Niemcy w okresie hitlerowskim, Wrocław ; Warszawa ; Kraków : ZNiO
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.