lapisowanie

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) łożem dla rozwoju czerniaka. Znamiona barwnikowe skórnonaskórkowe odznaczają się dużą potencją wzrostową, której widomym znakiem jest wnikanie gniazd komórek barwnikowych do skóry właściwej. Przemiana złośliwa znamienia powstaje po jednorazowym lub przewlekłym drażnieniu (próby leczenia koagulacją, lapisowaniem, podwiązywaniem) lub samoistnie. Klinicznie przemiana złośliwa znamienia barwnikowego objawia się szybkim jego wzrostem, pojawieniem się twardego nacieku i zapalnej obwódki oraz zmianą zabarwienia na ciemniejsze lub jaśniejsze...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Rudowska, Irena 1957. Kosmetyka lekarska, Warszawa : PZWL
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
rzeczownikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.