kaizerowski

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) coraz większego zaprzaństwa w stosunku do sprawy ludowej, która posłużyła mu za pierwszy stopień kariery9. To red. Kuierski przypisywał .sobie 10  11 spowodowanie wydania zdradzieckiego aktu z dnia 5 listopada 1916 r., którym kaizerowskie Niemcy próbowały oszukać naród polski. Organ red. Kulerskiego życzył sobie gorąco zwycięstwa kaizerowskich Niemiec i rezygnował z roszczeń Polski do ziem zachodnich u. Wprawdzie przed pierwszą wojną światową naraził się władzom pruskim i został skazany na więzienie, ale w czasie wojny uzyskał prawo wydawania swojego pisma w zamian za poparcie praskiej polityki. Uczył kiedyś nienawiści do Prus, ale dołączał do tego anty...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SiM - Studia i Materiały
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.