informacyjno-postulatywny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Na pierwsze miejsce pośród owych prac wysuwa się oczywiście książka samego Mikulskiego: Ze studiów nad OświeceniemŁ, w której przedrukowano mniej więcej połowę jego dotychczasowego do1 robku w zakresie badań nad literaturą polskiego Oświecenia. Obejmuje ona w sumie szesnaście rozpraw, szkiców i artykułów powstałych (z jednym wyjątkiem) w latach 1950—1956; dwa referaty I informacyjno-postulatywne (stan badań nad literaturą polskiego \ Oświecenia), jedną rozprawkę o charakterze syntetycznym, dziesięć l miniatur historycznoliterackich oraz trzy prace materiałowe (edyt torskie albo archiwalne)...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
RLit - Rocznik Literacki (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.