funkcjonalno-interakcyjny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) Reasumując, można założyć, iż prototyp tekstu kształtuje się wokół trzech parametrów centralnych — tekst jest „o czymś”, „po coś” i „w jakiś sposób” (=„jest jakiś”), co pozwala mu spełnić wymogi natury kognitywnej, funkcjonalno-interakcyjnej i formalnej. Należy też podkreślić, że ocena tekstowości jako wartości stopniowalnej jest sprawą całościowej (holistycznej) interpretacji zjawisk komunikacyjnych. Interpretacja tekstu odbywa się na tle całych obszarów doświadczeń ludzkich, a nie poszczególnych pojęć czy parametrów6. Odgrywa więc w niej rolę nie...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Duszak, Anna 1998. Tekst, dyskurs, komunikacja międzykulturowa, Warszawa : Wyd. Nauk. PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.