formalno-praktyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) nym (czy prawie równym) stopniu i dlatego mogących uchodzić z punktu widzenia formalno-praktycznego za tak samo wartościowe. Różnią się one wszakże pod dwojakim względem: z jednej strony, pod względem zakresu zjawisk, jaki dzięki nim może zostać opanowany przez praktykę, z drugiej strony, pod względem ich zgodności z tymi spośród wyobrażeń o bycie, które często z bardzo różnych przyczyn (z punktu widzenia społeczno-ludzkiego) nie są obojętne dla „świata” życia potocznego na danym historycznie etapie (podpierając go lub podkopując). Wystarczy tu przy...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
SFil - Studia Filozoficzne (Warszawa)
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.

Sąsiedztwo a tergo