filozoficzno-matematyczny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) W akademii Krakowskiej od roku 1491 do 1494 przez lat trzy, a przez sześć semestrów, na fakultecie filozoficznym, słuchał głównie wykładów filozoficzno-matematycznych, skończywszy kursa, stosując się do życzeń wuja swego biskupa, nie ubiegał się o stopnie akademickie w Krakowie i bez takowych osiadł w Ileilsbergu przy wuju swoim, nie mógł jednak zmarnować pracy swej trzyletniej i dla tego zostawszy kanonikiem Warmińskim, po roku rezydencyi przy katedrze, w jesieni w 1495 zgodnie z statutami kapituły, wyjechał do Włoch, z silnem przekonaniem uzupełnienia wykładów słuchanych w Krakowie i otrzymania stopnia naukowego...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Siemieński, Lucyan 1881a. Dzieła. T. 3-4, Warszawa : Nakł. i Druk. J. Ungra
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba mnoga

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.