chrześcijańsko-liberalny

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) i aresztowanym, sami siedzieli w więzieniu). Broniłem Lecha Wałęsy, którego rozmaici rewolucjoniści oskarżali o karygodne umiarkowanie (a ja — odwrotnie — widziałem w nim tego, który najtrzeźwiej oceniał ówczesny układ sił i miał rację, przestrzegając przed rzucaniem się z gołymi rękami przeciw czołgom). Entuzjazmowałem się pomysłami Mirosława Dzielskiego, jego chrześcijańsko-liberalnym pismem „13” i jego zakładanym na przekór władzom i na przekór skostniałemu w symbolicznych gestach podziemiu Krakowskim Towarzystwem Przemysłowym...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Wierzbicki, Piotr 2000. Traktat o gnidach i cd., Poznań : Zysk i S-ka
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
przymiotnikliczba pojedyncza

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.