obwiercać się

Słowo poświadczone w fotocytacie:
(...) otworów strzałowych na powierzchni tarczy, wierci się je wiertarkami pneumatycznymi, przy czym otwory na obwodzie tarczy wierci się pionowo, wewnętrzne natomiast skośnie ku środkowi. Dzięki wierceniu w dół praca jest ułatwiona i dla wiertarek nie potrzeba żadnych podpórek, co iest szczególnie pomyślne wobec szczupłości miejsca w przodku szybowym. Obecnie obwierca się czoło przodku równocześnie wieloma wiertarkami odpowiednio umocowanymi na rusztowaniu. Odpalanie naładowanych otworów strzałowych odbywa się elektrycznie z powierzchni...

Dodatkowe informacje

Diachroniczna częstość użycia słowa (wystąpień na milion wyrazów):
Lokalizacja ekscerptu na stronie:
Adres bibliograficzny:
Troskolański, Adam Tadeusz (red.) 1960. Mała encyklopedia techniki, Warszawa : PWN
Etykiety gramatyczne poświadczenia:
czasownikliczba pojedynczaforma zwrotna

Zastrzeżenia

W naszych materiałach trafiają się błędy, są nieuniknione w tak wielkim zbiorze danych. Procentowo nie jest ich jednak więcej niż w klasycznym 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. Witolda Doroszewskiego. Ciągle je wyszukujemy i nanosimy natychmiast poprawki, co w epoce przedelektronicznej było zupełnie niemożliwe.
Sąsiedztwo a fronte

K) Słowa obecne w Słowniku ortograficznym języka polskiego Władysława Kokowskiego i pominięte w indeksie, ze względu na założenia NFJP.